باورنیوز

باورنیوز اولین رسانه الکترونیکی دانشگاهی برای تمام فصل ها و نسل ها

باورنیوز

باورنیوز اولین رسانه الکترونیکی دانشگاهی برای تمام فصل ها و نسل ها

مجله دانشگاهی باور نیوز
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
بایگانی
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۴۹ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲، ۰۷:۳۸ ب.ظ

مقام حضرت خدیجه

پیامبراکرم(ص): مثل خدیجه پیدا نخواهد شد، خدیجه در آن هنگام که مردم مرا تکذیب کردند، مرا تصدیق نمود و مرا با ثروت خود براى پیشرفت دین خدا یارى نمود، خدا به من دستور داد خدیجه را به قصر زمرّدى که در بهشت دارد و هیچ رنج و زحمتى در آن نیست، بشارت دهم/ حضرت خدیجه در شعب ابی طالب در غربت اسلام و در حالى که مشرکان مسلمانان را در محاصره داشتند و فاطمه سلام الله علیها کودکى بیش نبود از دنیا رفت و مسلمانان را داغدار نمود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۲ ، ۱۹:۳۸
جمعی از نویسندگان
جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲، ۰۷:۳۰ ب.ظ

ناکارآمدى دمکراسى از زبان جیمى کارتر

جیمی کارتر:دموکراسی آمریکا ناکارآمد شده است/فعالیت های اسنودن در نهایت به نفع آمریکاست/ یک مقام آگاه گفت: ناکارآمدى مکاتب بشرى در اداره جهان هر روز آشکارتر مى شود و همه افراد، گروه ها، اقشار و احزاب باید امتحان پس بدهند تا زمینه براى ظهور انسان کامل مهیا گردد، در عصر ظهور حرف بشر، حرف دین خواهد بود و این در روایات دینى منعکس شده است و یک عده سعى دارند این حرف را انحرافى جلوه دهند در حالى که حرف دین را متوجه نمى شوند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۲ ، ۱۹:۳۰
جمعی از نویسندگان
جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲، ۰۷:۱۷ ب.ظ

خیرالموجودین

حبیب الله عسگراولادی: خداوند با ریاست جمهوری روحانی، آرزوهای ولی فقیه را محقق کرد/ روحانی خیرالموجودین است/ یک مقام آگاه گفت: ما همیشه از افراط و تفریط ضربه دیده ایم و اعتدال که روش امام و رهبرى و دستور اسلام است مناسب خواهد بود، غلو در مورد افراد آن هم از زبان بزرگان زشت ترین کارها است. شعار اعتدال همان شعار مهرورزى است که دولت نهم و دهم در پیش گرفت. شعار اعتدال، شعار جدیدى نیست بلکه عمل به شعارهاى انقلاب و مقابله با ضد انقلاب است که با نفوذ سعى دارد در مسیر انقلاب، انحراف بوجود بیاورد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۲ ، ۱۹:۱۷
جمعی از نویسندگان
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۲، ۰۱:۱۰ ب.ظ

اظهارات جالب جک استرا

جک استرا وزیرخارجه پیشین انگلیس: از قدیم به اسلام و ایران علاقه داشتم/ روحانی به هیچ وجه اهل نرمش نیست و از کشورش دفاع می کند/ اینکه میگویند ایران حق غنی سازی ندارد، حرف شرم آوری است/ اسرائیلی ها می خواستند من را به خاطر استفاده از کلمه "فلسطین" گوشمالی بدهند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۲ ، ۱۳:۱۰
جمعی از نویسندگان
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۲، ۰۱:۰۴ ب.ظ

شنیده ها در موردخانه سینما

شنیده شده یک مقام عالی رتبه در دولت، دستور برکناری جواد شمقدری را به دلیل مقاومت برابر خواست و نظر اهالی هنر نسبت به بازگشایی خانه سینما و همچنین اقدامات خودسرانه صادر کرد. همچنین سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد نیز توبیخ شد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۲ ، ۱۳:۰۴
جمعی از نویسندگان

هیئت عالی حل اختلاف قوا مکاتبات معاونت نظارت مجلس با دولت را غیر قانونی دانست/ بک مقام آگاه گفت: با ابراز تاسفات فراوان تابحال 8 تا 8 تا مصوبات هیات دولت از طرف مجلس غیر قانونی اعلام می شد و هجمه سنگینی از طرف علی لاریجانی بر علیه دولت بوجود آمده بود/ با اینکه اینکار هیئت حل اختلاف حقانیت دولت را ثابت کرد ولی خیلی دیرهنگام بود و اقدامات غیر قانونی علی لاریجانی در ابطال مصوبات هیات دولت ضربات سنگینی را به حیثیت دولت وارد نمود. جا دارد علی لاریجانی به خاطر این اعمال به شدت توبیخ گردد. بعد از فضاسازی سنگین مجلسی ها حالا ثابت شد که دولت حق بوده و دولت نهم و دهم از طریق همین مکاتبات متهم به بی قانونی می شد و برای ضد انقلاب و بدخواهان خوراک تبلیغاتی درست می شد. نباید این اقدام یک عده بی جواب ول شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۱۸:۱۵
جمعی از نویسندگان
دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۲، ۰۶:۰۵ ب.ظ

رصد رسانه های بیگانه

- وزیر دفاع سابق فرانسه گفت: غرب بعد از گذشت یک سال و نیم به این نتیجه رسیده که قادر به سرنگونی دولت سوریه نیست.

- یک معترض بحرینی در اثر استنشاق گاز اشک آور نظامیان آل خلیفه به شهادت رسید.

-بی بی سی:: آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران، در آخرین دیداری که با هیات دولت محمود احمدی نژاد داشت از عملکرد دولت احمدی نژاد دفاع کرد.

-جرس:: بیست و پنج روز پس از پیروزی گفتمان اعتدال، عقلانیت و اصلاحات در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اصلاح طلبان خوزستانی در اهواز گردهم آمدند تا پس از 8 سال فضای امنیتی در زیر یک سقف با یکدیگر دیداری تازه کنند. این گردهمایی در مهمانسرای دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۱۸:۰۵
جمعی از نویسندگان

بسماللهالرّحمنالرّحیم
خیلى جلسهى خوبى بود این جلسهى امروز؛ دوستان و مسئولان محترم، بخشى از تلاشهاى خودشان را با زبان آمار و ارقام و شیوههاى کارى بیان کردند. خب، این جلسهى ماه رمضان که ما هر سال با مسئولان دولتى و اعضاى هیئت وزیران و رئیس جمهور محترم و معاونینشان داریم، معمول ما در این جلسه، گزارش گرفتن نیست؛ یک نصیحتى، جملهاى از نهجالبلاغه را ما معمولاً در این جلسه براى دوستان ذکر میکردیم و متبرک میشدیم به کلام امیرالمؤمنین (علیهالسّلام).
 امسال و امروز من اصرار داشتم - خودم  به آقاى رئیس جمهور پیشنهاد کردم - که دوستان صحبت کنند و گزارش دهند؛ چون روزهاى آخر این دولت و ایام مناسبى است براى اینکه از مجموعهى کارهائى که در این دولت شده - البته بهعنوان یک نمائى، یک نمونهاى - گزارشى ارائه شود. و ما دوست داریم که این اظهاراتى که امروز اینجا شد، به سمع مردم عزیزمان هم برسد؛ هم خواص و  کسانى که اهل فنّند و آشنا هستند، مطلع شوند - چون بسیارى از این مطالبى که گفته میشود، دوستان اینها را نمیدانند؛ مىبینیم گاهى اوقات اطلاعات کافى و وافى ندارند - هم عموم مردم مطلع شوند و بدانند؛ اگرچه برخى از کارها جلوى چشم است. البته مخالفین و کسانى که بىاطلاعند - بعضى از دستگاههاى رسانهاىِ خارجىِ مغرض، و گاهى بعضى در داخل - برخى از چیزهائى را که جلوى چشم هم هست، انکار میکنند. یعنى کارى انجام گرفته، جلوى چشم است، همه مىبینند، منعکس شده، این را دوست دارند انکار کنند. کارى به این نداریم که حالا بعضىها ممکن است نگاه خوشبینانهاى یا دوستانهاى یا منصفانهاى نداشته باشند؛ بالاخره در فضاى عمومى کشور باید اینها گفته شود و ثبت شود؛ اینها بسیار مهم است.
 آنچه که من امروز باید به دوستان عرض کنم، در درجهى اول خداقوّتى است؛ انشاءالله که خسته نباشید. هشت سال کار کردید، تلاش کردید، کارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات کار شبانهروزى را شماها نشان دادید؛ یعنى دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند که رئیس جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همهى دورههاى دیگر بود و هست؛ این نقطهى برجستهاى است که نباید این را نادیده گرفت. همهى کسانى که میخواهند دربارهى دولتها، دربارهى کابینهها، دربارهى رؤساى جمهور قضاوت کنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به این نکته هم توجه کنند: حجم کار بالا و تلاش خستگىناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگىها و امتیازاتى که معمولاً مسئولان کشورها در دنیا دارند؛ استراحت میکنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نکردن، امتیاز بزرگى است که این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.
 یک نکتهى دیگر هم که در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار کند و آنها را در جامعه مطرح کند. یکى از کارهاى مهمى که جبههى ضدانقلاب - چه انقلاب ما، و چه انقلابهاى دیگر - در طول تاریخ و در عرض دنیا داشتند و میکردند، این بوده است که سعى کنند ارزشهاى انقلاب را کمرنگ کنند. به اینجا هم محدود نمیشود؛ اول ارزشها را کمرنگ میکنند، بتدریج آنها را محو میکنند؛ اگر میدان پیدا کنند، آنها را تبدیل به ضدارزش میکنند؛ این کارى است که در دنیا معمول است؛ این را ما در تاریخ انقلابهاى دنیا مشاهده میکنیم؛ و در انقلابهائى هم که زمان خود ما - در طول این عمر طولانىاى که ما کردیم - دیدیم و خبر شدیم، این را مشاهده کردیم. جبههى مقابل انقلاب و ضدانقلاب، شعارهاى انقلاب را هرگز فراموش نخواهد کرد؛ یعنى میداند که در این رویاروئى، در این هماوردى، آن چیزى که توانست جبههى انقلاب را پیروز کند و جبههى ضدانقلاب را به هزیمت وادار کند، در درجهى اول این شعارها بود؛ که هرچه شعارها پرمغز و جذاب و واقعى و براى مردم مفهوم و ملموس بود، کمک آن به پیشرفت انقلاب بیشتر شد. سعى میکنند این شعارها را بتدریج محو کنند، کمرنگ کنند.
 در مورد کشور و انقلاب ما هم این کار را دشمن شروع کرد؛ البته موفق نشدند؛ خدا را شکر میکنیم. دشمن نتوانست شعارهاى انقلاب را کمرنگ و سپس محو کند. به نظر من یک بخش عمدهاى از این هم مربوط میشود به هوشیارى امام بزرگوارمان. آنچه که امام بزرگوار از اظهارات خود، از گفتههاى خود، از نوشتههاى خود در میان ما باقى گذاشت، بیّنات است، محکمات است؛ متشابهات نیست که کسى آنها را نفهمد. آخرین سخن امام هم وصیتنامهى امام است. من همیشه به مسئولین و کسانى که در دولتهاى گوناگون یک کار مهمى دستشان بوده است، توصیه میکردم که به وصیتنامهى امام مراجعه کنند. وصیتنامهى امام، لبّ ارزشهاى مورد نظر امام است؛ اینها را امام باقى گذاشته، زنده گذاشته است. لذاست که این ارزشها قابل تحریف نیست، قابل تغییر نیست. بله، ندیده گرفتن اینها امرى است که میسر است براى کسانى که بخواهند ندیده بگیرند.
 این دولت این شعارها را مطرح کرد، برجسته کرد، سر دست گرفت، به آنها افتخار کرد؛ در مجامع جهانى، احساس شرم از انگیزههاى انقلابى و از اهداف انقلابى و از شیوههاى انقلابى نکرد؛ این خیلى کار بزرگى بود.
 آنچه که براى خدا کردید، خداى متعال آنها را در نامهى عمل شما ثبت کرده و کرامالکاتبین آنها را نگه داشتهاند و بلاشک به درد شما خواهد خورد. آنچه را که شما عمل کردید، چه حالا بنده و امثال بنده ببینیم، بدانیم و تشکر کنیم، چه نبینیم، ندانیم و تشکر نکنیم، «انّ الله شاکر علیم»؛(۱) خدا، هم میداند - علیم است - هم سپاسگزار است. امیدواریم انشاءالله خداى متعال به شماها توفیق دهد.
 کارى که باید بر آن همت بگمارید، این است که رشتهى خدمت را رها نکنید. همهى تلاشها منحصر نیست در فلان وزارتخانه یا فلان مسئولیت در دولت؛ نه، صحنهى کشور صحنهى تلاش است، صحنهى کار است، صحنهى فعالیت است؛ و این کار، دو جور میتواند انجام بگیرد: متوجه اهداف انقلابى، و غیرمتوجه به اهداف انقلابى. شما چه در دولت آینده و در دولتهاى آینده حضور داشته باشید، چه نداشته باشید، کارى که انجام میدهید و مسئولیتى که برعهده میگیرید - که طبعاً امثال شماها، مدیران شایسته و کارآمد، در هر بخشى از بخشها خالى از مسئولیت نمیمانند - سعى کنید آن را با توجه به اهداف انقلاب و با رویکرد هدفهاى انقلاب انشاءالله انجام دهید. خداى متعال شماها را مأجور خواهد داشت، ما هم در حد خودمان و به قدر خودمان تشکر میکنیم.
 من طبق معمول همیشهمان - دیگر حالا مجال هم نیست، وقت هم نیست - یک جمله از نهجالبلاغه براى شما بخوانم: «و اعلم انّ امامک طریقا ذا مسافة بعیدة و مشقّة شدیدة».(۲) این جزو وصایاى امیرالمؤمنین به امام حسن مجتبى (علیهالسّلام) است. در واقع باید گفت وصیت، صمیمانهترین حرفى است که هر کسى میزند؛ چون وقتى است که دیگر انسان در عالم ماده حضور ندارد و اغراض مادى قاعدتاً یا نیستند یا بالاخره ضعیفند؛ لذا در وصیتنامه صمیمىترین حرفها گفته میشود؛ آن هم وقتى که مخاطب وصیت، عزیزترین افراد نسبت به انسان است؛ فرزند انسان، آن هم فرزندى مثل امام حسن، فرزند بزرگ امیرالمؤمنین - که بلاشک احبّ افراد در دل آن بزرگوار و چشم آن بزرگوار است - مخاطب این وصیت است. البته امیرالمؤمنین فرمودهاند که این وصیت مخصوص شما نیست، مال همه است؛ لیکن مخاطب اصلى، امام حسن است. بنابراین، این لبّ لباب کلمات و معارف و ذهنیات امیرالمؤمنین است. البته بیانات امیرالمؤمنین، هر کلمهاش، هر جملهاش حکمت است؛ مخصوص این وصیتنامه نیست. اعماق و ژرفاى کلمات امیرالمؤمنین را واقعاً ماها نمیفهمیم؛ امثال ماها قادر نیستیم به آن ژرفا برسیم؛ یک چیزى را استفاده میکنیم. کسانى را ما دیدیم که هرچه حکمتشان برتر، اندیشهشان والاتر و عمق فکرىشان بیشتر بود، بیشتر توانستند نکاتى را از این کلمات دریابند. نهجالبلاغه یک چنین چیزى است. حالا این در نهجالبلاغه، وصیت امیرالمؤمنین است.
 میفرماید: بدان که پیش روى تو راهى وجود دارد که مسافت خیلى طولانى و مشقت شدیدى در آن هست. این راهى که پیش روى شما است - راه رسیدن به جزاى عمل و رسیدن به قیامت - راه طولانىاى است. «و انّه لا غنى لک فیه عن حسن الارتیاد»؛(۳) در یک چنین راهى، تو باید با منتهاى طلب حرکت کنى - «ارتیاد» یعنى خواست، طلب، تلاش همراه با اراده و نیت - چارهاى ندارى جز اینکه کار را جدى دنبال کنى. یعنى این راهى نیست که انسان بتواند آن را سرسرى بگیرد. بله، غفلت داریم، کار را سرسرى میگیریم؛ اما این سرسرى گرفتن کار، از روى غفلت است. بدانیم که حقیقت قضیه چیست، و کجا داریم میرویم، و سرنوشت ابدى ما در کجا تحقق پیدا میکند و عینى میشود؛ این را اگر توجه کنیم، جدى خواهیم گرفت. لذا شما در دعاى شریف کمیل - که باز از امیرالمؤمنین (علیهالسّلام) است - ملاحظه میکنید: «و هب لى الجدّ فى خشیتک»؛(۴) دعا میکند، از خداى متعال میخواهد که خشیت ما در مقابل پروردگار، یک خشیت جدى باشد؛ از ظاهر قلب و همین احساسات زودگذر و ناشى از عوارض زندگى نباشد؛ به معناى واقعى کلمه، انسان در مقابل پروردگار احساس خشیت کند.
 «قدّر بلاغک من الزّاد مع خفّة الظّهر».(۵) حالا شما ناچارید از این راه سخت و طولانى که راه قیامت است، عبور کنید؛ شما به سمت قیامت از وسط دنیا دارید میگذرید، ناچارید از این گذرگاه ماده عبور کنید با همهى لوازم این ماده، با همهى خصوصیاتى که انسان در این محیط مادى و در فضاى مادى به طور طبیعى دارد؛ بنابراین کارى که باید بکنید براى اینکه آن نهایت براى شما آسان شود و مطلوب باشد، این است: «قدّر بلاغک من الزّاد»؛ آن مقدارى از توشه را که تو را به منزل برساند، تقدیر کن - یعنى اندازهگیرى کن - بدان چقدر کار لازم دارى براى اینکه بروى. این بخش اول است.
 بخش دوم: «مع خفّة الظّهر»؛ بار دوش خودت را هم سبک کن. این دو تا هدایت و راهنمائى است که امیرالمؤمنین میکند. اولاً بدان چه لازم دارى براى عبور از این راه. در پاسخ اینکه ما چه لازم داریم، خودشان بیان کردند: اجتناب از محرّمات و انجام واجبات. یعنى آن اندازهى لازم، و به قول پزشکان، آن دوز لازم از ذخیرهاى که شما لازم دارید براى اینکه بتوانید این راه را طى کنید، همین واجبات است؛ این واجبات را که انجام دهید، آن مقدار لازم از ذخیره را دارید. هرچه بیشتر کردید و بر این واجبات افزودید، امکانات بیشترى خواهید داشت، استفادهى بیشتر و بهرهى بیشترى خواهید برد. لیکن مقدار فرائضى که بر ما واجب است، آن حداقل نیازى است که ما براى عبور در این راه داریم. محرّمات هم همین جور است. یعنى اجتناب از محرّمات، حداقلِ آن پرهیز از آسیبهائى است که در این راه ممکن است براى ما پیش بیاید. بنابراین اگر از محرّمات اجتناب کردیم و واجبات را انجام دادیم، این همان پرواز مورد نظر را براى من و شما ممکن و فراهم میکند؛ چیز بیشترى لازم نیست. بعضىها دنبال برخى از خصوصیاتند؛ کسى را پیدا کنند، از او ذکرى بگیرند، از او ریاضتى فرا بگیرند. اینها لازم نیست؛ ریاضت شرعى، مشخص است. اگر همین نمازها را بخوانیم، درست بخوانیم، بوقت بخوانیم، ارکانش را درست بهجا بیاوریم، با توجه بخوانیم، یا روزه را درست بگیریم - همین واجبات و فرائضى که در اختیار ما است - همینها انسان را پرواز میدهد.
 و من به شما عرض بکنم؛ ما اگر چنانچه همین مقدار را انجام دهیم، خود این زمینهاى خواهد شد براى جذب انوار الهى به میزان زیاد. یعنى این حداقلى که براى ما لازم است، هنرش فقط این نیست که ما را قادر خواهد کرد بر این که این راه را طى کنیم؛ بلکه هنر دیگرش این است که زمینهى ما را براى جذب بیشتر نور الهى و تفضل الهى فراهم خواهد کرد. وقتى انسان نماز فریضه را خوب بخواند، به طور طبیعى میل به نوافل پیدا خواهد کرد. وقتى انسان از دروغ، از غیبت، از قول به غیر علم، از تهمت، از افساد، از مال مردم خورى، از خیانت در امانت پرهیز کند، خود این، دل انسان را آمادهى تلقى هدایت الهى و معرفت الهى خواهد کرد؛ ما را پیش خواهد برد. این توصیهى اول.
 توصیهى دوم هم اینکه فرمودند: «مع خفّة الظّهر»؛ بار دوش خودت را سبک کن. ماها که بارهاى سنگینى را بر دوش گرفتیم، امیدواریم انشاءالله خداى متعال توفیق دهد که بتوانیم این بارها را حمل کنیم. اگر شماها انشاءالله بتوانید این بارها را حمل کنید و بسلامت به منزل برسانید، اجر فراوانى هم خواهد داشت. یعنى این مسئولیتهاى سنگین همچنان که دغدغهى فراوانى براى خود انسان ایجاد میکند، اما از آن طرف هم اگر خوب انجام بگیرد، فضیلت بسیارى خواهد داشت.
 امیدواریم انشاءالله خداى متعال همهى شماها را موفق و مؤید بدارد و همیشه در خدمت اسلام و در خدمت انقلاب قرار داشته باشید.
    والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته
 
۱) بقره: ۱۵۸
۲) نهجالبلاغه، نامهى ۳۱
۳) همان
۴) مفاتیح‌الجنان، دعاى کمیل
۵) نهجالبلاغه، نامهى ۳۱

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۱۱:۰۱
جمعی از نویسندگان
دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۲، ۰۵:۴۴ ق.ظ

واقعیت های عینی را هم انکار می کنند

رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای در دیدار عصر روز یکشنبه هیئت دولت فرمودند: گزارش های امروز وزیران به اطلاع مردم برسد/ برخی رسانه های مغرض خارجی و گاهی داخلی واقعیت های عینی را هم انکار می کنند/  به دوستان در دولت خدا قوت و خسته نباشید می گویم/ 8 سال کار کردید و تحمل زحمات کار شبانه روزی را نشان دادید/ همه فهمیدند که حجم کار رئیس جمهور و همکارانش نسبت به همه دوره های دیگر بسیار بالا و پر شتاب بود و هست/ این نقطه بر جسته ای است که نباید نادیده گرفت/ کسانیکه می خواهند درباره دولت قضاوت کنند، به حجم کار بالا و تلاش خستگی ناپذیر و امتیازات آن در دنیا توجه کنند/ این دولت توانست شعارهای انقلاب را سر دست بگیرد و به آن افتخار کند/ کاری که باید بر آن همت بگمارید، این است که رشته خدمت را رها نکنید/ صحنه کشور، صحنه تلاش و کار است/ اعراض از آسایش ها و امتیازاتی که معمولا مسئولان کشورها در دنیا دارند، امتیاز بزرگی است که این دولت از آن برخوردار بود/ یکی از کارهای مهم جبهه ضد انقلاب در تمام انقلاب ها کم رنگ و سپس محو کردن ارزش های انقلاب و در صورت میدان یافتن، تبدیل کردن آنها به ضد ارزش است/ در مورد ما هم دشمن این کار را شروع کرد که البته موفق نشد/ دلیل عمده ناکامی دشمن مربوط به هوشیاری امام بود/ گفته ها و نوشته های امام بینات است/ همیشه به مسئولین توصیه می کنم به وصیت نامه امام به عنوان مغز ارزش های مورد نظر ایشان مراجعه کنند/ این دولت شعارهای انقلاب را بر جسته کرد و احساس شرم از بیان انگیزه ها، اهداف و شیوه های انقلابی در مجامع جهانی نکرد/ آنچه برای خدا انجام دادید، در نامه عمل شما ثبت است و خداوند هم بر این اعمال آگاه است/ همه تلاش ها منحصر در فلان وزارتخانه یا مسئولیت دولتی نیست/ صحنه کشور، صحنه کار، تلاش و فعالیت است/ این کار دو جور می تواند انجام شود؛ با اهداف انقلابی یا غیر انقلابی/ سعی کنید در هر مسئولیتی که هستید، کار را با توجه به اهداف انقلابی انجام دهید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۰۵:۴۴
جمعی از نویسندگان

دکتر حسن روحانی در جلسه عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در حضور نمایندگان گفت: برای بررسی وضعیت کشور 4 کمیته و 20 کارگروه تشکیل دادیم و از 500 صاحب نظر و کارشناس و تعدادی از مسئولان دولت مشورت گرفتیم/ کار گروه های ما وضعیت را متفاوت از مسئولان اجرایی گزارش می کنند/ در 100 روز اول واقعیات کشور را به مردم و رهبری و مجلس عرضه می کنیم/ یک منبع آگاه گفت: این حرف می خواهد بگوید واقعیات را به مردم نگفته اند و یک نوع سیاه نمایی از دولت اصولگرایی می باشد و احسنت احسنت بعضی ها ماهیت متفاوت آنها را آشکار می سازد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۰۵:۲۲
جمعی از نویسندگان