باورنیوز

باورنیوز اولین رسانه الکترونیکی دانشگاهی برای تمام فصل ها و نسل ها

باورنیوز

باورنیوز اولین رسانه الکترونیکی دانشگاهی برای تمام فصل ها و نسل ها

مجله دانشگاهی باور نیوز
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
بایگانی
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۳۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

پنجشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۶، ۱۰:۰۶ ب.ظ

همین دشمن یک تجربه خوبی دارد

آمریکا دشمن ایران و انقلاب اسلامی است و از هیچ کوششی برای آسیب به این نهال نوپا دریغ نکرده است. اما همین دشمن یک تجربه خوبی دارد که بد نیست از آن الگو بگیریم.

در آمریکا وقتی کسی هشت سال رئیس جمهور می شود بعد از اتمام، دیگر پشت سر خود نگاه نمی کند. هرگز مجدداً به قدرت در این تراز نمی اندیشد. این الگو را اگر ما هم بپذیریم محاسن زیادی در آن خواهد بود


در کشور ما سه رئیس جمهور ۲۴ سال گذشته قصد باز گشت داشته اند و مشکلاتی را هم درست کردند.


۱-کسی که هشت سال رئیس جمهور است هر آنچه ایده، خلاقیت و... داشته به میدان آورده است و بازگشت مجدد او صرفا روز مره گی است و حرف جدیدی ندارد


۲-وقتی یک رئیس جمهور بداند که هرگز برنمی گردد سامانه اداره کشور را طوری به پیش نمی برد که آینده خود را تضمین کند. لذا کارهای بنیادی تری را انجام می دهد.


۳-رئیس جمهوری که قرار نیست برگردد تلاش نمی کند پاسخگوی انتقادات رئیس جمهور بعد از خود (رئیس‌ جمهور مستقر) باشد و بخواهد خود را تطهیر کند که ممکن است به کدورت و تنش هم بینجامد.


۴-رئیس جمهوری که قرار نیست برگردد بعداز اتمام کار سراغ زندگی عادی خود می رود. گعده و باند درست نمی کند. مثل رئیس جمهور مستقر در کشور تاب نمی خورد. به شبکه انسانی نیاز ندارد و عده ای در آرزوی بازگشت به کرسی های پیشین دورش جمع نمی شود.


۵-رئیس جمهوری که قرار نیست برگردد مرز بندی دیروز را حفظ نمی کند و با دولت بعد از خود غیریت سازی نمی کند و تجربیات خود را نیز در اختیار جانشین خود قرار می دهد.


دکتر عبدالله گنجی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۲۲:۰۶
جمعی از نویسندگان
پنجشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۶، ۰۴:۴۰ ب.ظ

انتقاد جدی به یکی از تشکل ها

در حالیکه ۲۹ روز بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نمانده است یکی از تشکل های مردمی بصورت گسترده ای وارد عرصه انتخابات شده است و با وجود گستردگی دامنه فعالیت آن در کشور، انتقاد عمده ای که به این تشکل وارد است عدم حضور جوانان در این تشکل می باشد.


شاخه های شهرستانی این تشکل در بعضی از شهرها دست کسانی افتاده است که در بین مردم محبوبیتی ندارند و از قدیم معروف به انحصار طلبی و تکروی هستند و اخیرا هم اعتقادات انجمن حجتیه را با خود به یدک می کشند!


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۱۶:۴۰
جمعی از نویسندگان
پنجشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۶، ۰۶:۵۲ ق.ظ

امنیت!!!

🚫 می گویند در کشور ما امنیتی وجود دارد که در کشورهای همجوار نیست! هر چه فکر می کنم از کدام امنیت سخن می گویند؟ پاسخش را نمی یابم. اگر منظور امنیت نظامی است که مدیون مرزداران و سربازان گمنام امام زمان و نیروهای نظامی و انتظامی هستیم. اما نمی دانم امنیت جاده ای ، امنیت شغلی ، امنیت غذایی ، امنیت اجتماعی ، امنیت ریلی ، امنیت درمانی ، امنیت از حوادث و بلایای طبیعی و امنیت پولی و مالی را باید مدیون چه کسی باشیم؟!


🔴 هر چه جان مردم در اثر وجود امنیت نظامی ، حفظ می شود در اثر بی تدبیری مدیران اجرایی در بخش های دیگر از دست می رود... پس کدام امنیت؟؟؟!


حاج حسین سلطانی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۰۶:۵۲
جمعی از نویسندگان
يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۶:۱۹ ب.ظ

وحدت بر کاندیداتوری من مقدم بود

🔷پیام محسن رضایی:


برادران و خواهران عزیز


♦️از این که در مقابل فشارها و اصرارهای شما مقاومت کردم و برای ثبت نام به وزارت کشور نرفتم، عذر مرا بپذیرید. 


♦️امیدوارم این اقدام مرا حمل بر بی مسؤولیتی نکنید. هرچند که بیش از سال‌های ٩٢ و ٨٨ برای نجات اقتصاد و بازگشت کارامدی جمعی به اداره کشور احساس تکلیف می‌کنم


♦️اما بپذیرید که در شرایط کنونی وحدت برکاندیداتوری من مقدم بود. 


♦️ان‌شاءالله یکی از نیروهای انقلاب در انتخابات موفق می‌شود و من در کمک به او تکلیفم را ادا خواهم کرد. 


♦️این جانب خود را سرباز ملت ایران و رهبر معظم انقلاب می‌دانم و تا جان در بدن دارم، در خدمتگزاری به مردم فروگذار نخواهم کرد. از نیروهای انقلاب می خواهم صفوف خود را فشرده‌تر کنند و در تشکیل یک دولت انقلابی فراگیر متحد شوند.


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۶ ، ۱۸:۱۹
جمعی از نویسندگان
يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۴۸ ق.ظ

بیانیه بذرپاش

🔴بیانیه مهرداد بذرپاش:


بسم الله الرحمن الرحیم


ملّت عزیز و جوانان بزرگوار


 📍نظر به آخرین وضعیت صحنه انتخابات کشور و ضرورت هم گرایی، هم افزایی و هم آوایی نیروهای انقلاب اسلامی و در شرایطی که همه نخبگان و مردم بر پایان بخشیدن مدیریت ناکار آمد دولت خسته که باعث آزار مردم شده است اتفاق نظر دارند، اینجانب با در نظر گرفتن مصلحت کلان جبهه انقلاب اسلامی و بر اساس حجت شرعی و عقلی که با مشورت بزرگواران فعال و همراهان انتخاباتی ام داشتم علی رغم اعتماد بالای اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی و دعوت فرزندان و خانواده شهدا، جوانان، گروه ها و تشکل های علمی و دانشگاهی تصمیم به انصراف از ثبت نام در انتخابات پیش رو نمودم.


📍ان شاءالله تعالی برنامه ها، ظرفیت ها و انگیزه های متراکمی که تا کنون در برنامه های انتخاباتی حقیر تجمیع شده است در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی، پیاده سازی اوامر رهبر معظم انقلاب اسلامی و تحقق اهداف بالای انقلاب و کشور عزیزمان قرار خواهم داد.


📍 به طور قطع نسل سوم امیدوارتر و پویا تر و با نشاط تر از گذشته وبا تأسی از آرمان پیر جماران و رهبر عزیز ادامه مسیر خواهد داد.


 به امید ایرانی آباد و سر افراز 


سرباز کوچک رهبری و مردم 

 مهرداد بذرپاش


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۴۸
جمعی از نویسندگان
يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۴۶ ق.ظ

بیانیه قالیباف

🔴بیانیه قالیباف پس از ثبت نام در انتخابات:


بسم الله الرحمن الرحیم

 

مردمِ شریفِ ایران

 

♦️روزهای سرنوشت سازِ اردیبهشتِ ۹۶، زمانی است برایِ یک انتخابِ تاریخی؛ چرا که قرار است تصمیمی بس بزرگ برای امروزِ خود و آینده ی فرزندانمان بگیریم.

 

♦️یا رئیس جمهورِ فعلی مسیری که در پیش گرفته است را ادامه خواهد داد و یا در وضعِ موجود، تغییری بنیادین ایجاد خواهیم کرد.

 

♦️وضعِ موجود، نتیجه حاکم شدنِ مدیریتی است که برداشت دقیقی از واقعیت های اجرایی کشور نداشته و ندارد، لذا برای کسبِ رای، وعده ۱۰۰ روزه می دهد و بعد از ۴ سال حرف و بی عملی، مجبور به بی صداقتی می شود و آن وعده را انکار می کند. حال آیا می توان به دیگر وعده های او اعتماد کرد؟ «من نگفتم» نتیجه ی همین بی عملی و بی صداقتی است.

 

♦️آقایِ روحانی از بهتر شدنِ وضعیتِ اقتصادی می گویند، اما اگر ایشان پای خود را از درون اتاق شان بیرون بگذارند و میانِ مردم بروند، از واقعیت های ملموسِ دَرونِ جامعه، تصویر دقیق تری پیدا می کنند و برایشان روشن می شود که تنها ۴ درصدِ جامعه از وضعِ موجود رضایت دارند. واقعیت این است که اقشار مختلف از این که واحدهایِ تولیدیِ بزرگ و کوچک یکی پس از دیگری تعطیل می شوند یا کارگرانِ خود را به اجبار کاهش می دهند، بسیار ناراضی اند.

 

🔴اگر آقایِ رییس جمهور میانِ مردم بودند، می دیدند خانواده ها چگونه از بیکاریِ فرزندانِ تحصیل کرده خود رنج می برند و پدران برای اینکه از عهده مخارجِ روزمره زندگی برآیند، هر روز ساعت ها کار می کنند.

اگر آقایِ روحانی میانِ مردم بودند، به جای اینکه با «آمارهایِ کاغذی» از وضعیتِ خوبِ اقتصادی سخن بگویند، با گوش های خود می شنیدند که مردم می پرسند: چقدر شعار!؟ چقدر وعده!؟ و چقدر حرف!؟

 

هم وطنانِ صبورم،

 

♦️من میانِ شما هستم و می بینم که از این همه وعده و حرف و شعار خسته شده اید؛ دادنِ یک فرصتِ چهارساله دیگر به دولتِ فعلی نیز، نخواهد توانست این اعتراضها و نارضایتی ها را برطرف کند و در صورتِ «تکرارِ» این تجربه، نباید انتظارِ فردایی بهتر از دیروز داشت؛ اگر فردا بدتر از امروز نگردد. حرف کافی است، ۴ سال کافی است.  

 

♦️اگر اینجا بودید، سوالی را صریح از من می پرسیدید که « قالیباف! قبلی ها هم همین حرف ها را می زدند، روی چه حسابی باید به حرف های شما اعتماد کنیم؟». پاسخِ من به دغدغه به حقِ شما، یادآوری یک نکته است که این حرف ها را قالیباف می زند و شما او را کاملا می شناسید، با همه قوت ها و ضعف هایش.

 

♦️شما می توانید به او اعتماد کنید، چون قالیباف هیچگاه از پشتِ میزها مدیریت نکرده است، بلکه با لباسِ کار میان شما، وسطِ میدانِ عمل بوده است. شما می توانید به او اعتماد کنید، چون مثل تمامِ مسئولیت های قبلی اش، برنامه ای عملیاتی و متکی به ظرفیت های بزرگِ داخلی دارد.

 

♦️شما می توانید به او اعتماد کنید، چون تیمی توانمند و پرانرژی، با ترکیبی از جوانی و تجربه، و روحیه ای جهادی را مسئولِ امور اجرایی کشور خواهد کرد. قالیباف هم، کم خطایِ فردی و کاری ندارد، اما همیشه بر این باور تکیه داشته است: «حرفی بزن که بتوانی عمل کنی» و سابقه اش نشان داده که همیشه متعهد به وعده هایش بوده است.

 

♦️و امروز یعنی ۲۶ فروردین ماهِ ۱۳۹۶ من، محمد باقر قالیباف، به شما تعهد می دهم، با توکل به خداوند منان و به پشتوانه شما، «دولتِ مردم» را تشکیل دهم و در یک دوره چهارساله با انقلابی اقتصادی:

درآمدِ کشور را دو و نیم برابر افزایش دهم،

♦️پنج میلیون شغل ایجاد کنم،

نظامِ مالیاتی را به نفع ۹۶ درصدِ مردم تغییر دهم.

و از همه مهم تر، برنامه ای مدون و دقیق برای حلِ مشکلاتِ فوریِ اقشارِ کم درآمد، اجرا کنم.

 

به عمل کار برآید به سخندانی نیست


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۴۶
جمعی از نویسندگان
يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۴۶ ق.ظ

بیانیه سعید جلیلی

♦️بیانیه سعید جلیلی پیرامون انصراف از نامزدی در انتخابات:


بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَن لَوِ استَقاموا عَلَى الطَّریقَةِ لَأَسقَیناهُم ماءً غَدَقًا


ملت شریف و بزرگوار ایران!


🔹خردادماه سال ۱۳۹۲ پس از تبریک به منتخب شما و آرزوی موفقیت در مسیر انقلاب اسلامی برای وی، به دوستان خود اعلام کردم: «کار ما تازه شروع شده است.»


🔹آنچه در ۴ سال گذشته دنبال شد جستجوی پاسخ های معتبر به مشکلات کشور بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی بود. حاصل این تلاش یافتن فرصت هایی سترگ در مسیر تعالی و پیشرفت کشور است که متاسفانه دولت فعلی ناتوان از مدیریت آنهاست.


🔹انتخابات در نظام مردم سالاری دینی نه صرفا مسیری برای دست یابی به قدرت، بلکه بستری برای ارتقای فرهنگ سیاسی، تبیین مسایل اصلی کشور، مشارکت وسیع افکار عمومی و چاره جویی مشکلات و تحکیم همدلی ملت در مسیر پیشرفت است.


🔹جمهوریت نظام اقتضا می‌کند، مردمی که آزادانه انتخاب می‌کنند راه حل‌های تفکر انقلابی را برای اداره‌ی امور بشناسند و باور کنند. آن‌گاه که مردم اقناع شوند تنها تفکر انقلابی می‌تواند کشور را از تنگناها و تهدیدها عبور دهد و فرصت‌ها را به نتیجه برساند، این باور، مردم را به گزینه‌ای انقلابی در انتخابات رهنمون خواهد ساخت. همچنان که اگر ابرهای تردید بر کارآمدی گفتمان انقلاب اسلامی سایه افکند، باور مردم به آن تضعیف خواهد شد. چنان‌که در مناظرات سال ۱۳۹۲، چنین تردیدهایی سایه افکند. 


🔹امروز وظیفه‌ی جریان انقلابی است تا راه حل‌های تفکر انقلابی را در عرصه‌های مهمی چون فرهنگ، سیاست، اقتصاد به ویژه در موضوعات مهمی چون تولید، اشتغال، مسکن، صنعت، کشاورزی، بانکداری و ... به شکل برنامه‌ای قابل تحقق و باورپذیر به مردم ارائه کند. باید نشان داد ساختار اجرایی-اداری کشور، چه ایرادهایی دارد و چگونه می‌تواند در خدمت مردم قرار گیرد. باید نشان داد چگونه می‌توان با تبعیض، فقر، فساد مبارزه کرد. سعی ما آن بود این راه حل‌ها را بیابیم و به مردم ارائه کنیم. 


🔹حضور مستمر در روستاها و شهرهای استانهای مختلف و برگزاری جلسات مباحثه دانشجویی در ده ها دانشگاه کشور تلاشی نه برای دعوت به خود بلکه وظیفه ای برای اثبات و تبیین کارآمدی تفکر انقلابی فارغ از هر شخص و چهره و گروه و جناح بود. وظیفه ای که همچنان اصلی ترین دستور کار همه دلسوزان انقلاب و علاقه مندان به پیشرفت کشور است. اینک در آستانه فرصت مبارک انتخابات بر تمام علاقه مندان به گفتمان انقلاب اسلامی است تا با حرکتی فراگیر و هماهنگ حقیقت کارآمد و گره گشای تفکر انقلابی را تبیین و در باور عمومی مستحکم کنند و اجازه ندهند افرادی با زاویه گرفتن از ولایت و شاخص هایی که مقام معظم رهبری در این سالها مکرر بر آن تاکید فرموده اند، گرایش هایی به اهمال و ناکارآمدی، خودباختگی و محافظه کاری و انحراف را به جامعه تحمیل و در عزم انقلابی مردم تردید ایجاد کنند.


🔹اینجانب با تشکر از همه هموطنان و چهره های خدوم و دلسوز مخصوصا جوانان پرشور و باورمند انقلابی که در ماه های گذشته با نظر لطف، این برادر خود را به حضور در فرآیند انتخابات رباست جمهوری دعوت کردند اعلام می کنم با تمرکز ویژه بر "موضوعیت" انتخابات و نه صرفا طریقیت آن برای کسب قدرت، در این فرآیند فعالانه حضور خواهم داشت و از هم اکنون به سهم خود از همه نیروهای انقلاب دعوت می کنم با تمام توان برای شکوفایی ظرفیت انتخابات در مسیر بازیابی مسایل اصلی کشور و راه حل های مبتنی بر منظومه معرفتی- آرمانی انقلاب اسلامی در صحنه باشند.


🔹خداوندا! تو خود شاهدی آن‌چه از ناحیه‌ی ما صورت گرفت، نه رقابتی برای تصاحب قدرت، و نه تلاشی برای فزونی ثروت بود؛ بلکه می‌خواهیم نشانه‌های دین تو را آشکار و اصلاح را در سرزمین‌های تو برقرار سازیم تا بندگان مظلوم تو ایمن گردند و حدود الهی برپا شود.

سعید جلیلی. ۲۶ فروردین‌ ۱۳۹۶


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۴۶
جمعی از نویسندگان
يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۴۴ ق.ظ

عقل و دین

اسلام تنها دینی است که پیروان خود را موظف می کند تا اصول دینی و اعتقادی و ایمانی خود را با اتکاء به عقل و استدلال عقلی بپذیرند، امری که در هیچ یک از ادیان دیگر سابقه ندارد.

    استاد شهید مرتضی مطهری می نویسد: «در هیچ دینی از ادیان دنیا به اندازه اسلام از عقل یعنی از حجّیت عقل و از سندیّت و اعتبار عقل حمایت نشده است.» (مطهری، ۱۳۶۷: ۱۵۲)

    علاوه بر این اسلام از پیروان خود می خواهد تا همه شئون زندگی ی انسانی و اسلامی خویش را به هدایت عقل، سر و سامان بخشند؛ چه در غیر این صورت ایمانشان سست و نتایج اعمال نیک آنها کم‌ارزش و چه بسا بی‌ارزش تلقی شود.

    مرحوم مجلسی از ابن عباس نقل می کند که گفت اساس دین بر عقل نهاده شده و واجبات بر پایه عقل نهاده گشته و به وسیله عقل، خداوند شناخته می شود و به او توسل پیدا می کنند و انسان عاقل از هر تلاشگری که کارش متکی به عقل نیست به خدا نزدیک تر است و یک ذرّه کار نیک که از فرد عاقل سرزند برتر است از هزار سال جهاد جاهل. (مجلسی، ۱۳۸۲: ج۱، ص۹۴)


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۶ ، ۰۷:۴۴
جمعی از نویسندگان
شنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۶، ۰۸:۴۶ ق.ظ

نقد و نقد پذیری

یکی از موضوعاتی که نشانه تعالی شخصیت آدمی است نقدپذیری است. پذیرش پند و موعظه و انتقاد دیگران نیاز به تواضع دارد. افراد مغرور و متکبر و خودخواه حاضر نیستند هیچ انتقادی را بپذیرند و همیشه همراه با عیوب و نقایص خویش به سر می برند. امام جعفر صادق علیه السلام می فرماید: محبوب ترین برادرانم نزد من کسی است که عیب های مرا به من اهدا کند.


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ فروردين ۹۶ ، ۰۸:۴۶
جمعی از نویسندگان
جمعه, ۲۵ فروردين ۱۳۹۶، ۱۰:۴۸ ق.ظ

قابل توجه دوستان

کانال های تلگرامی می توانند به راحتی با خرید اعضا یا همان ممبر (members) تعداد بازدید کننده خود را بالا ببرند.


اعضای خریداری شده بصورت برخط و آنلاین (online) و یا خاموش و آفلاین (offline) هستند و آفلاین ها نیازی به نگهداری ندارند اما آنلاین ها نیاز به نگهداری با مطالب متنوع هستند.


باور نیوز نیازی به خرید ممبر و اعضاء ندارد و به وجود دوستانی که با علاقه حضور دارند اعتقاد دارد اگر دقت کرده باشید مدتی وبلاگ باور نیوز بازدیدهایش به ۱۰۰۰ بازدید نزدیک شد به این نوع بازدیدها بازدیدهای پاتکی و یا چریکی می گویند تا به این وسیله شما را تحریک به نوشتن کنند.


باور نیوز منظومه ای از نیروهای مومن و انقلابی است که نسل به نسل از اول انقلاب تا به حال پیش آمده و پیش خواهد رفت ان شاء الله. 


در این روز جمعه که متعلق بوجود نازنین صاحب الامر حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف است از خداوند متعال می خواهیم وجود ما را مرتع شیطان قرار ندهد و قلم و قدم ما را در صراط مستقیم قرار داده و حفظ نماید، خداوند آخر و عاقبت همه را ختم بخیر کناد. 


با ما همراه باشید


https://telegram.me/bavarnews

http://bavarnews.blog.ir

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ فروردين ۹۶ ، ۱۰:۴۸
جمعی از نویسندگان